Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

“Dorëheqje e parevokueshme”, Partizani ndahet me trajnerin kampion

Giovanni Colella nuk është më trajneri i Partizanit. Italiani mori drejtimin e “Demave” gjatë gushtit të verës së kaluar dhe udhëhoqi skuadrën drejt fitimit të titullit kampion. I 17-ti në historinë e klubit kryeqytetas.

Por, 56-vjeçari ka dhënë dorëheqjen dhe drejtuesit e Partizanit kanë nisur nga puna për të gjetur zëvendësuesin e tij. 42 ndeshje regjistroi Colella si trajneri i Partizanit.

Lexo edhe: 

Partizani njofton mbylljen e bashkëpunimit me trajnerin Giovanni Colella, i cili sot i ka prezantuar dorëheqjen e parevokueshme presidentit Demi.

Trajneri largohet nga Partizani pas një viti të suksesshëm ku arriti së bashku me skuadrën objektivin madhor, titullin KAMPION…

Falënderojmë për kontributin “mister” Colella-n, që largohet nga Shqipëria si trajneri KAMPION, dhe i bëjmë me dije se dera e Partizanit do mbetet e hapur për bashkëpunime të tjera në të ardhmen.

GRAZIE MISTER Ti mbetesh njëri prej nesh… P.M.T.P“, lexohet në komunikatën zyrtare të kampionëve të Shqipërisë.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....