Champions League

Dorëzohet Atl. Madrid, Leipzig e mposht dhe kalon në gjysmëfinale

Gjermanët e Leipzig vijojnë të bëjnë befasinë në Ligën e Kampionëve, pasi mbrëmjen e sotme kanë mposhtur me rezultatin 2-1 Atleticon e Madridit dhe është kualifikuar për në gjysmëfinalet e kompeticionit, duke shënuar një arritje historike.

Në stadiumin “Jose Alvalade” të Lisbonës, djemtë e Nagelsmann morën kontrollin e takimit që në fillim, por zhbllokuan sfidën vetëm në minutën e 51-të, kur spanjolli Olmo finalizoi me kokë një aksion mjaft të bukur.

Los colchoneros u përpoqën të reagojnë dhe arritën të fitojnë një penallti në minutën e 72-të, të cilën e ekzekutoi saktë talenti portugez Joao Felix, duke baraspeshuar shifrat.

Por kur kishin mbetur edhe dy minuta nga fundi i kohës së rregullt, Angelino shërbeu për Tyler Adams, i cili lëshoi një goditje të fortë nga distanca dhe topi i devijuar u ndal për herë të dytë në rrjetën e portës së Jan Oblack.

Vërshëllima finale e arbitrit la në fuqi fitoren e Leipzig, që siguron kështu kalimin në gjysmëfinale, ku e pret përballje me skuadrēn kampione të Francës, Paris Saint Germain.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency