Bundesliga

Dorëzohet Federata Gjermane, ndalet edhe Bundesliga

Bundesliga gjermane kishte mbetur e vetmja nga 5 ligat kryesore të Europës, që nuk kishte vendosur për ndërprerjen e aktivitetit, por para pak minutash edhe Federata Gjermane është dorëzuar dhe ka vendosur të ndalë futbollin në vend.

Nëpërmjet në komunikate zyrtare është njoftuar se janë shtyrë ndeshjet e javës si në Bundesliga 1 ashtu edhe në Bundesliga 2, për shkak të situatës së krijuar me koronavirusin, ndërsa ndërprerja do të vijojë deri në një moment të dytë.

Shtyhet kështu edhe ndeshja mes Fortuna Dusseldorf dhe Padeborn, e cila duhej të startonte sonte në orën 20:30, ndërsa tashmë edhe futbolli në Europë paralizohet thuajse plotësisht, duke kompromentuar seriozisht zhvillimin e Kampionatit Europian 2020.

Kujtojmë se e para që vendosi për ndërprerjen ishte Federata Italiane, ndërsa pas Serisë A, u ndalën me radhë kampionati spanjoll, ai francez, anglez dhe së fundi ai gjerman, ndërsa në fillim të javës pritet edhe një vendim për ndeshjet e Champions dhe Europa League.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency