Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Dorëzohet Manchester United, braziliani dështim total

Manchester United përfundimisht është lodhur me brazilianin Antony dhe, sipas “The Telegraph”, drejtuesit e “Djajve të Kuq” e kanë pranuar se kanë dështuar me blerjen e sulmuesit anësor nga Ajaxi në verën e vitit 2022 për shumën e 100 milionë eurove (blerja e dytë më e shtrenjtë e klubit pas 110 milionë të shpenzuara për Paul Pogbanë).

Gjatë këtyre dy viteve, Antony nuk u imponua kurrë në “Old Trafford” dhe shifrat janë jashtëzakonisht të ulëta krahasuar me atë që pritej prej tij.

Ai ka shënuar vetëm nëntë gola dhe ka dhënë katër asistime në 73 ndeshje dhe nuk ka kontribuar drejtpërdrejt për një gol që nga muaji maj!

Ky sezon u karakterizua nga akuza të rënda nga ish-e dashura e lojtarit, Gabriel Cavallin, e cila pretendon se anësori e ka sulmuar disa herë.

Lexo edhe:

Antony u largua nga Manchester United pas akuzave të ish-së dashurës. Çështja i është dorëzuar policisë së Mançesterit dhe Manchester United beson se, nëse Antony nuk e pastron figurën deri në fund të sezonit, kjo situatë mund ta vështirësojë largimin e tij.

 

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...