Tokyo 2020

Dorëzohet peshëngritësi nga Uganda, shpjegon arsyet e arratisjes

Pak ditë më parë bëri bujë lajmi që peshëngritësi nga Uganda, Julius Sekitoleko, ishte larguar nga Fshati Olimpik, ku ishte vendosur delegacioni i vendit të tij, ditën kur duhej t’i nënshtrohet testit për COVID-19, duke mos dashur të kthehej në vendlindje. Ai, nëpërmjet një letre, zbuloi se po kërkonte punë në vendin nipon. Disa ditë pas zhdukjes, 21-vjeçari u dorëzua pranë autoriteteve vendase, para të cilave ka zbuluar arsyet që e shtynë të merrte këtë vendim ekstrem.

Para largimit të tij nga Uganda, Sekitoleko nuk kishte paguar qiranë e banesës për rreth një vit dhe përveç kësaj, pronari e kishte kërcënuar se do ta dëbonte nëse nuk do ta shlyente për një periudhë të shkurtër. Peshëngritësi zbuloi se kishte lënë shtatzënë të dashurën e rij para se të largohej nga vendi. Dhe një nga frikërat e tij më të mëdha u bë realitet, pasi e dashura e tij u dëbua për shkak të qirasë së papaguar.

Qershia mbi tortë është fakti që pronarët e palestrës në të cilën kishte punuar Julius Ssekitoleko nuk e kishte paguar prej një viti, duke e lënë pa qoftë një burim të ardhurash. I gjendur në këtë situatë, Julius kishte pësuar goditje të rëndë psikologjike. Të gjithë këta faktorë, të mbledhur bashkë, e detyruan 21-vjeçarin të merrte vendimin ekstrem për të kërkuar punë në Japoni, aventurë që përfundoi shumë shpejt.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency