Serie A

Dorëzohet protokolli i modifikuar, pritet miratimi për datën e nisjes së kampionatit italian

Shumë tryeza pune me një objektiv të vetëm, rifillimin e kampionatit italian. Çështje diskutimi vazhdon të mbetet Protokolli Shëndetësor, i cili duhet aprovuar dhe që do të garantonte rifillimin e Serisë A.

Megjithatë për pikat e këtij protokolli ka divergjenca të shumta nga ana e klubeve, ndërsa me kërkesë të këtyre të fundit janë bërë edhe disa ndryshime në formularin që do të dorëzohet në qeveri dhe Komitet Teknik.

Klubet përmes një video-konference janë mbledhur për të diskutuar disa çështje, siç është rasti i karantinimit nëse një futbollist do të infektohet me Covid-19. Nga ana logjistike klubet kanë vështirësi për këtë pjesë, ndërkohë që është folur në lidhje edhe me përgjegjësitë penale për stafet mjekësore të skuadrave.

Tashmë dokumenti i hartuar nga kjo mbledhje i është dërguar presidentit të Federatës Italiane të Futbollit, Gabriele Gravina. Një seri propozimesh, të firmosura nga përgjegjësit sanitarë të 20 klubeve, që cilësohet si shumë i nevojshëm për rifillimin e kampionatit dhe që primare ka sigurinë shëndetësore të lojtarëve.

Ministri i Sporteve, Vicenzo Spadafora ka në dorë protokollin e shëndetësisë me ndryshimet e bëra. Ai u ka kërkuar vartësve të tij një analizë të shpejtë dhe të thelluar të risive të prezantuara në dokument, në mënyrë që të mund të dërgohet tek personat përgjegjës në Komitetin Shkencor Teknik prej nga ku do të thuhet edhe fjala e fundit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency