Premier League

Dorëzohet Wenger: Sanchez dhe Ozil mund të largohen

Arsene Wenger deklaron se mundësia e largimit në janar për Alexis Sanchez dhe Mesut Ozil është konkrete. Të dy lojtarët kanë kontrata me prag skadence dhe shumë prej klubeve europiane janë duke monitoruar situatën e tyre. Javën e shkuar, sic raportojnë mediat britanike, Alexis Sanchez u komunikoi zyrtarisht “Topcinjve” vendimin e tij për të mos rinovuar kontratën, duke lënë të hapur shtegun për Manchester City-n dhe PSG. Nga ana tjetër, për Mesut Ozil interesohen Manchester United dhe Barcelona, por mesfushori 28-vjecar, i cili u ble për 42.5 milionë paund nga Reali i Madridit, duket se ndihet mirë në Londër.  Menaxheri i tij ka deklaruar se turko-gjermani është i gatshëm të hyjë në bisedime për një rinovim të mundshëm me Arsenalin. Sidoqoftë, për Wenger të dy lojtarët mund të shiten në merkaton e dimrit,  për t’i paraprirë largimit të tyre me parametër zero në fund të sezonit.

“Në këtë situatë ku ndodhemi kemi analizuar cdo skenar, ndaj largimi i tyre në janar është një opsion i mundshëm. Sa i takon dëshirës së Ozil për të qëndruar, mund të them se jam në dijeni dhe më vjen mirë për këtë fakt. Aktualisht, nuk kemi asnjë vendim konkret për ta komunikuar zyrtarisht, por shpresoj që situata të ndryshojë sa më shpejt.”

Arsenali renditet në vendin e 5-të të klasifikimit në Premier League dhe ka një rendiment të mirë me 7 fitore në 7 ndeshjet e fundit në të gjitha kompeticionet.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency