Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Dortmund/ Dëmtimi i Moukoko, humbet dy sfidat e Champions

Borussia Dortmund e ka nisur shumë mirë vitin 2023. Verdhezinjtë regjistruan fitoren e pestë radhazi në fushën e Werder Bremen, dhe tani ndodhen tri pikë larg kreut në Bundesliga.

Youssoufa Moukoko pësoi një dëmtim në takimin e fundit, që e detyroi të braktiste fushën pas gjysmë ore lojë. 18-vjeçari i është nënshtruar kontrolleve mjekësore dhe do të mungojë rreth 6 javë.

Moukoko humbet në këtë mënyrë dy përballjet në Champions League përballë Chelsea. Ndeshjet ndaj “Bluve të Londrës”, do të zhvillohen në datat 15 shkurt (Signal Iduna Park) dhe 7 mars (Stamford Bridge).

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...