Bundesliga

Dortmund fiton me goleadë, Haaland protagonist me dopietë

Borussia Dortmund ka marrë fitoren e dytë radhazi në kampionat, teksa mposhti me goleadë 5-1 Kolnin në “Signal Iduna Park”, ndërsa Haaland la gjurmë edhe para tifozërisë verdhezi.

Sfida u zhbllokua nga Guerrero që në minutën e parë të takimit, ndërsa më pas ishin kapiteni Reus dhe Jadon Sancho që vunë në kasafortë suksesin.

Uth shënoi golin e vetëm për miqtë në minutën e 64-t, ndërsa më pas erdhi momenti që në fushë të zbriste Erling Haaland, i cili debutoi një javë më parë me një tripletë.

Sulmuesi i talentuar norvegjez nuk zhgënjeu as para tifozërisë verdhezi, pasi arriti të dërgojë dy hërë topin në rrjetë, duke kompletuar goleadën e Dortmundit, që u ngjit në kuotën e 36 pikëve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency