Bundesliga

Dortmund fiton ndeshjen direkte me Leipzig dhe kthehet në garë për titull

Borussia Dortmund përfiton maksimalisht nga humbja e Bayern Mynih, pasi merr një fitore shumë të rëndësishme me rezultatin e pastër 1-3 në transfertën ndaj Leipzig dhe rikthehet në garë për titullin kampion, pasi ngjitet në kuotën e 28 pikëve në vendin e katërt.

Në “Red Bull Arena” u zhvillua një sfidë spektakolare, me ritëm të lartë e raste të shumta, teksa pas një pjese të parë në barazim pa gola, ishte fantazisti anglez Jadon Sancho që zhbllokoi ndeshjen në minutën e 55-të, pas një asisti të kapitenit Marco Reus.

Më pas ishte radha e sulmuesit kryesor të Dortmundit, Erling Haaland, që i shërbyer nga Sancho, shënoi golin e dytë në minutën e 71-të dhe të tretin për verdhezinjtë e të dytin personal në të 84-ën, duke vulosur fatin e takimit.

Golin e nderit për Leipzig e shënoi Sorloth në minutën e 90’, por atëherë nuk kishte më kohë për të provuar shmangien e humbjes, megjithatë skuadra e Naggelsman mbetet në vendi ne dytë të renditjes.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency