Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Dortmund gjen pauesin e Terzic, stoli do t’i besohet ish-futbollistit të “verdhezinjve”

Lajmi i ditës në Gjermani është ndarja e bujshme e Edin Terzic nga Borussia Dortmund.

Më pak se dy javë pas humbjes në finalen e Champions League ndaj Real Madrid-it, trajneri gjerman dha dorëheqjen pas tre vitesh e gjysmë në krye të “verdhezinjve”.

Lexo edhe:

Në një situatë të tillë, Dortmund është vënë menjëherë në lëvizje për të gjetur trajnerin e ri, me “verdhezinjtë” që sipas raportimeve të medieve gjermane pritet t’i besojnë Nuri Sahin drejtimin e ekipit.

Sipas raportimeve në ditët në vijim pritet të vijë edhe zyrtarizimi i 35-vjeçarit, me turkun që e njeh mjaft mirë ambientin, pasi më herët ka luajtur për këtë skuadër si dhe ka punuar edhe si ndihmës trajner.

Lajme të tjera

Featured

Thomas Strakosha është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së AEK Athens. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi grek përmes rrjeteve sociale,...

Merkato

Roberto De Zerbi ka nisur aventurën në stolin e Marseille, teksa në krye të listës së përforcimeve ka vendosur sulmuesin e talentuar të Interit...

Legjionarët

Etrit Berisha drejt Serisë B. Gardiani 35-vjeçar shqiptar është i lirë, pasi i ka përfunduar kontrata me Empolin, ku edhe mbylli sezonin e aktual,...

Futboll

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti...