Bundesliga

Dortmund humb ndeshjen dhe kreun, në Hannover

Borusia Dortmund vijon ecurinë negative në Bundesligë, teksa ka çuar në 3 numrin e ndeshjeve radhazi pa fitore. ‘Të verdhët’ janë mposhtur me rezultatin 4-2, nga Hannoveri, në një takim ku luajtën për më tepër se 30 minuta, me një futbollist më pak.

Me këtë humbje, Dortmund vijon të mbetet në vendin e parë, me 20 pikë, po aq sa ka edhe Bayern Mynih dhe 1 më shumë se Leipzig, por këto të dyja përballen me njëra tjetrën në orën 18:30 dhe çdo rezultat, e sposton Borusian nga kreu.

Bayer Leverkusen mposhti 2-1 Kolnin, ndërsa Hertha e Berlinit fitoi me të njëjtin rezultat ndaj Hamburgut të Mërgim Mavrajt. Schalke 04 nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 ndaj Volfsburgut, ndërsa Borusia Monchengladbah fitoi 1-3, në transfertën ndaj Hoffenhaimit.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency