Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Dortmund ngec në transfertën e Augsburg, Union Berlin mposhtet nga Bochum

Borussia Dortmund ngec në transfertën e Augsburg, me takimin e javës së 15-të të Bundesliga që përfundoi me barazimin 1-1.

Kjo sfidë rezultoi shumë e luftuar, ndërsa ishin vendasit ata që zhbllokuan takimin me Demirovic në minutën e 23’.

Lexo edhe:

Megjithatë, Dortmund u kundërpërgjigj shpejt, me Malen që barazoi në minutën e 35’.

Fraksioni i dytë, pavarësisht rasteve nuk solli më raste, duke bërë që takimi të mbyllej me rezultatin 1-1, me asnjërën prej Augsburg dhe Dortmund, që nuk mundën të rikthehen të fitorja as këtë javë.

Pas javës së 15-të Augsburg renditet në vend të 10-të me 18 pikë, teksa Dortmund në vend të pestë me 26 pikë.

Ndërkohë Bochum-Union Berlin u mbyll me rezultatin 3-0, Darmstadt-Wolfsburg 0-1 dhe Mainz-Heidenheim me rezultatin 0-1.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...