Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Dortmund shkëputet në krye, Leipzig mposht Eintrachtin

Dortmund shkëputet në krye
Dortmund shkëputet në krye

Borussia Dortmund shkëputet në krye. Në pritje të përballjes direkte mes Bayernit dhe Union Berlinit, verdhezinjtë kanë marrë tri pikët ndaj Hoffenhamit dhe janë ngjitur në krye më 46 pikë.

Ka mjaftuar një gol i Julian Brandt në minutën e 43-të të ndeshjes, që Borussia Dortmund të merrte fitoren e 7 radhazi dhe të ngjitej e vetme në krye.

Lexo edhe:

Bën detyrën edhe Leipzig, që ia doli të triumfojë 2-1 ndaj Eintracht Frankfurt në shtëpi dhe të ngjitet përkohësisht në vendin e katërt, me 42 pikë.
n
Timo Werner dhe Forsberg shënuan për “demat’ në pjesën e parë, ndërsa miqtë nga Frankfurti hapën ndeshjen në të 61-tën me Sow, por nuk ia dolën të shmangin humbjen.

Në ndeshjet e tjera Hertha e Berlinit mposhti Augsburgun me rezultatin 2-0, Werder Bremen fitoi pastër -0 ndaj Bochumit, ndërsa Wolfsburg triumfoi 0-2 në transfertën ndaj Kolnit.

Nesër në orën 17:30, në fushë do të zbresë Bayerni i Mynihut, që do të presë në “Alianz Arena” Unionin e Berlinit, në një ndeshje direkte mes dy skuadrave që kanë nga 43 pikë në renditje.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...