Bundesliga

Dortmundi bën goditjen e parë, firmos me anësorin e Gjermanisë

Borussia Dortmund ka zyrtarizuar afrimin e parë të verës, vetëm pak ditë pas përfundimit të Bundesligës. Verdhezinjtë kanë nënshkruar me anësorin e majtë të përfaqësueses gjermane, Nico Schulz, që luante në Bundesligë me Hoffenheimin.

26-vjeçari, i cili ka luajtur 71 ndeshje me Hoffenheimin, do të jetë i lidhur me Dortmundin për 5 vitet e ardhshme, çka do të thotë se kontrata do t’i përfundoi më 30 qershor të vitit 2024.

“Dortmundi është klubi më i mirë, stili i të cilit më pëlqen shumë. Mendoj se mund ta ndihmoj ekipin, së bashku mund të arrijmë diçka të madhe”, – deklaroi 26-vjeçari pas zyrtarizimit.

Dortmundi do të jetë stacioni i katërt i Schulz në Bundesligë,  pas eksperiencave me skuadrën e qytetit të lindjes, Hertha Berlin (2010-2015), Borussia Mönchengladbach (2015-2017) dhe Hoffenheim. Ai ka luajtur në total 122 takime bë Bundesligë që nga debutimi i tij profesional me Herthan në gusht 2010, duke regjistruar katër gola dhe 14 asistime dhe konsiderohet gjerësisht si një nga mbrojtësit e majtë më të mirë në elitën e futbollit gjerman.

“Nico Schulz është një mbrojtës i cili ka bërë një hap të rëndësishëm cilësor si lojtar në vitet e fundit,” – tha drejtori sportiv i Dortmundit, Michael Zorc. – “Ne duhet të përfitojmë ngacilësitë e tij fizike dhe dinamizmi në fushën e blertë. Është një lojtar me shpirt luftarak dhe më uri për të lënë gjurmë.”

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency