Bundesliga

Dortmundi dorëzohet para Leverkusenit, Gladbachu mposht Werderin

Bayer Leverkuseni largon krizën e rezultave me një fitore shumë të rëndësishme përballë Borussias së Dortmundit. “Aspirinat” fituan 2-1 në “BayArena” me verdhezinjtë dhe ngjiten në vendin e dytë me 32 pikë, aq sa ka grumbulluar Leipzigu.

Takimi i zhbllokua që në minutën e 14-të nga Dyaby, që u shërbye nga Bailey, me pjesën e parë që u mbyll në epërsinë e këtij goli të shënuar nga vendësit.

Dortmundi e ruajti qetësinë dhe pas shumë përpjekjesh mundi të barazonte përkohësisht me Brandt në minutën e 67-të. Gjithsesi, “Aspirinat” nuk u demoralizuan, përkundrazi, treguan forcë karakteri teksa shënuan golin e dytë dhe të fitores me Wirtz në minutën e 80-të, gol që vulosi rezultatin përfundimtar 2-1.

Borussias e Moenchengladbachut i mjaftoi goli i Elvedit në minutën e 66-të për të mposhtur Werder Bremenin, që ashtu si sezonin e kaluar qëndron në pjesën e poshtme të tabelës. Milot Rashica u aktivizua në minutën e 74-t në vend Schmid, por ishte i pafat në mundësinë që iu dha në minutën e 88-të, teksa u ndal nga shtylla.

Në takimet e tjera Hertha e Berlinit u mposht 0-3 nga Hoffenheim, ndërsa Mainzi u dorëzua 0-2 para Wolfsburgut.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency