Merkato

Dortmundi e ka gjetur zëvendësuesin e Haalandit, por kushton shumë

Borussia Dortmund dalëngadalë na nisur të dorëzohet në lidhje me çështjen “Haaland”. Verën e ardhshme, sulmuesi norvegjez do të mund të largohet për 75 milionë euro, sikurse e parashikon një klauzolë në kontratë. Për një shifër të tillë pretendentët janë të shumtë e në këtë rast vendimtare për klubin që do në blejë norvegjezin do të jetë paga që do t’i ofrohet.

Ankandi që pritet të hapë Raiola në të vërtetë e bën largimin e tij nga Dortmundi praktikisht të pashmangshëm. Për këtë arsye, klubi gjerman tashmë është në kërkim të zëvendësuesit të tij.

Një nga emrat më të rëndësishëm në listë për t’u vënë nën urdhrat e trajnerit Marco Rose është Sébastien Haller i Ajaxit të Amsterdamit. Sulmuesi francez me origjinë nga Bregu i Fildishtë është një nga më të kërkuarit në Europë, pasi u bë lojtari i parë që shënoi 5 gola në dy ndeshjet e tij të para në Ligën e Kampionëve, 4 kundër Sportingut të Lisbonës dhe 1 ndaj Besiktasit.

Për këtë arsye, Dortmundi i ka hedhur sytë mbi nënshkrimin më të shtrenjtë në historinë e “Harkëtarëve”. Sidoqoftë, Ten Hag, trajneri i ekipit holandez, i paralajmëroi gjermanët në një intervistë për “Bild”: “Nuk e vë në dyshim që është interesant për Dortmundin, por do të kushtojë shumë para”. Sulmuesi ka kontratë deri në vitin 2025 dhe vetëm një ofertë e parezistueshme do ta bënte të largohej nga Amsterdami.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency