Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Dortmundi gjuetar talentesh, merr nga Anderlechti 16-vjeçarin premtues

Një tjetër lojtar i talentuar do të jetë pjesë e Borussias së Dortmundit, që i mbetet besnike filozofisë së investimit te lojtarët premtues. Në gjermani e bëjnë të sigurt se këtë të enjte do t’u nënshtrohet testeve mjekësore në klubin verdhezi Julien Duranville, adoleshenti premtues i RSC Anderlecht.
Djaloshi 16-vjeçar ka seleksionuar gjashtë ndeshje deri tani në Jupiler Pro League dhe konsiderohet një lojtar me aftësi të ngjashme me ish-anësorin e Dortmundit, Jadon Sancho.
Duranville do të nënshkruajë marrëveshje me kohëzgjatje katër vjet e gjysmë, pra deri në qershor 2007.
Pavarësisht se 16-vjeçari e ka shënuar tashmë golin e tij të pare si profesionist për Anderlechtin, nuk ka shumë gjasa që ai të prezantohet menjëherë me ekipin e parë të Dortmundit. “Sport Bild” raporton se Sebastian Kehl dhe ekipi administrativ i BVB fituan konkurrencën me disa klubeve për talentin e ri.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Gossip

Mbiemri i saj është i njëjtë me atë të ish-basketbollistit të madh, Shaquille O’Neal, por arsyeja që e lidh Sophie O’Neill me basketbollin dhe...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...