Kupa e Gjermanise

Dortmundi kualifikohet edhe në Kupë, falë dyshes Reus-Alcacer

Pas suksesit në Superkupën e Gjermanisë, Borussia e Dortmundit ka marrë një tjetër fitore të thjeshtë këtë herë në Kupën e Gjermanisë, duke u kualifikuar në raundin e dytë dhe duke i bërë nisjen më të mirë të mundshme këtij sezoni. Falë dy yjeve të skuadrës kapitenit Marco Reus dhe sulmuesit Paco Alcacer, verdhezinjtë fituan 0-2 në transfertën ndaj skuadrës së kategorisë së tretë Uerdingen duke prerë biletën për më tej. Të dy golat e Dortmundit u realizuan në pjesën e dytë fillimisht nga Reus dhe më pas nga Alcacer. Në ruandin e dytë u kualifikuan edhe Borussia Moenchengladbach dhe Nurnberg që fituan respektivisht me rezultatin e njëjtë 0-1 ndaj Sandhausen dhe Ingolstadt.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency