Bundesliga

Dortmundi “lan” duart me titullin, Glabach e mposht dhe e nxjerr jashtë zonës Champions!

Erling Haaland nuk mjafton për Borussian e Dortmundit. Pas Bayern Munich, Borussia Monchengladbach mpsht edhe Borussian e Dortmundit, duke u konfirmuar si skuadra e momentit në Gjermani. Në Borussia Park, skuadra e trajnerit Marko Rose fitoi me rezultatin 4-2 në një ndeshje ku e kërkoi me ngulm fitoren. Pjesa e parë u mbyll në barazim 2-2 me Nico Elvedin që kaloi shumë shpejt në epërsi Gladbach por nuk vonoi shumë dhe verdhezinjtë jo vetëm që barazuan shifrat me Haaland por kaluan edhe në epërsi falë sulmuesit norvegjez që realizoi dy gola të bukur duke u ngjitur në kuotën e 14 golave në listën e golashënuesve. Megjithatë Nico Elvedi shënoi sërish në të 32-ën duke bërë që pjesa e parë të mbyllej në barazim.  Në pjesën e dytë algjeriani Bensebaini dhe francezi Marcus Thuram  i dhanë një fitore të merituar Borussia Monchengladbach që falë këtij suksesi u ngjit në vendin e 4-t të Bundesligas me 31 pikë duke lënë pas pikërisht verdhezinjtë e Dortmundit që tashmë janë edhe jashtë zonës Champions pasi për titull kampion vështirë se mund të flitet më.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency