Bundesliga

Dortmundi i papërmbajtshëm, zyrtarizon edhe blerjen e Julian Brandt

Tjetër goditje në merkato e Borussias së Dortmundit vetëm 24 orë pas firmës me Nico Schulz. Klubi verdhezi, pas firmës me Hazard, nënshkroi me talentin gjerman, Julian Brandt, që vjen nga radhët e Bayer Leverkusenit. 23-vje do të jetë pjesë e Borussias deri më 30 qershor 2024, me një kohëzgjatje 5-vjeçare të kontratës.

“Julian Brandt luan prej shumë kohësh në Bundesligë dhe është një lojtarë me shumë përvojë, megjithatë konsiderohet ende i ri, pasi është vetëm 23-vjeç dhe ka potencial për t’u zhvilluar më tej,” – shprehet drejtori sportiv i Dortmundit, Michael Zorc.

Brandt, i cili është lindur në Bremen, ka debutuar në moshën 17-vjeçare në Bundesligë dhe numëron 165 takime në elitën e futbollit gjerman, duke shënua 34 gola dhe dhënë 41 asiste.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency