Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Dortmundi rikuperon 6 lojtarë para Bayernit, gati t’i prishë debutimin Tuchelit

Dortmundi rikuperon 6 lojtarë para Bayernit
Dortmundi rikuperon 6 lojtarë para Bayernit

Borussia e Dortmundit do të jetë mysafire në “Allianz Arena” këtë të shtunë, ku do të kërkojë të shmangë një rezultat pozitiv për të ruajtur kryesimin në Bundesligë.

Një tjetër stimul për verdhezinjtë, është t’i prishin debutimin edhe ish-trajnerit, Thomas Tuchel, i cili do të ulet për herë të parë në stolin e Bayernit të Mynihut, pikërisht në orën 18:30 të të shtunës.

Trajneri i Dortmundit, Edin Terzic doli sot në konferencën e zakonshme për shtyp, ku njoftoi se do të rikthehen plot 6 futbollistë, të cilët munguan në ndeshjen e fundit ndaj Kolnit, por gjithashtu do të mungojnë dy të tjerë.

Lexo edhe: 

“Kemi rikuperuar lojtarë si Kobel, Emre Can, Ozcan, Brandt, Adeyemi e Moukoko, të cilët janë gati të luajnë qoftë edhe nga fillimi. Ndërkohë nuk do të jenë në dispozicion Reyna e Meunier, ndërsa në dyshim është Schlotterbeck”, deklaroi Terzic.

Sfida mes Bayernit të Mynhut dhe Borussias së Dortmundit do të startojë të shtunën në orën 18:30 dhe do të transmetohet ekskluzivisht në ekranin e SuperSport 2.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...