Bundesliga

Dortmundi shkëlqen në startin e Bundesligës

Borussia e Dortmundit i kundërpërgjigjet Bayern Munich dhe e nis me këmbën e mbarë sezonin e ri të Bundesligës. Verdhezinjtë të cilët shikohen si vetmja skuadër që mund të rivalizojnë Bayern-in në garën për titull në Gjermani, kaluan lehtësisht me rezultatin 0-3 ëolfsburgun brenda në ëolksëagen Arena. Pa Mousa Dembele i cili është pranë kalimit te Barcelona por edhe pa dy yje të tjerë si Marco Reus dhe Andre Schurle, Dortmundi i Peter Bosz tregoi që është  një skuadër që ka në përbërje shumë lojtarë cilësorë sidomos në repartin e avancuar. Ndaj ëolfsburgut u ripa në fushë Mario Gotze që pas mungesës së gjatë dukej i rilindur dhe ishte pikërisht i njeriut që me golin e tij udhëhoqi Gjermaninë drejt fitimit të Kupës së Botës në 2014-tën, asisti i golit të parë të realizuar nga amerikani Christian Pulisic. Në të 27-tën Marca Bartra dyfishoi shifrat duke bërë sulmuesin e vërtetë pas një topi të marrë nga Gonzalo Castro. Edhe në këtë episod ashtu si në rastin e penalltisë që iu akordua Leëandoskit në sfidën mes Bayern-it dhe Leverkusenit u përdor moviola në fushë, video asistant refree, për të përcaktuar nëse Bartra ishte apo jo në pozicion loje, por goli ishte i rregullt. Për të vendosur në kasafortë suksesin e verdhezinjëve mendoi i përhershmi Aubameyang që në minutën e 60-të shfyrtëzoi një pasim perfekt të Pulisic për ti cuar shifrat në 0-3. Edhe pse ëolfsburgu kërkoi një penallti në minutën e 83-të, Var hodhi poshtë pretendimet e ujqërve dhe në ëolksëagen Arena gjithcka u mbyll me fitoren e thellë 0-3 të Dortmundit. Schalke 04 mundi 2-0 në shtëpi Lepizig që duket se në javën e parë e kishte humbur magjinë e vitit të kaluar. Blutë mbretërorë triumfuan falë golave të shënuar nga Bentaleb në pjesën e parë dhe Konoplyanka në të dytën.Në ndeshjet e tjera të javës së parë të Bundesligës, Hertha e Berlinit mposhti 2-0 Shtugartin, Hannoveri debutues kaloi 1-0 në transfertë Mainz-in, me të njëjtin rezultat fitoi Hoffenheim në shtëpi ndaj ëerder Bremen-it, ashtu si dhe Hamburgu ndaj Augsburg-ut.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency