Bundesliga

Dortmundi s’pyet as për “ujqërit”, frymëmarrje për Werderin e Rashicës

Borussia e Dortmundin tregon forcën pas rikthimit të Bundesligës edhe në fushën e vështirë të Wolfsburgut, ku fitoi me rezultatin e pastër 0-2. Nëse në këtë sfidë ndaj “ujqërve” nuk mundi të realizonte Erling Haaland, në listën e golashënuesve e shënuan emrin dy anësorët Guerreiro dhe Hakimi.

Portugezi e tundi rrjetën në minutën e 32-të, i shërbyer nga Torgen Hazard, ndërsa marokeni që është në pronësi të Real Madridit, i fha goditjen përfundimtare Wolfsburgut nëpërmjet një kundërsulmi të shpejtë në minutën e 78-të. “Ujqërit” e mbyllën ndeshjen me një lojtar më pak pasi Klaus u ndëshkua me karton të kuq 8 minuta para përfundimit të kohës së rregullt.

Siguron fitoren e tretë radhazi në Bundesligë Bayr Leverkuseni, që iu imponua me rezultatin 1-3 Borussia Monchengladbachut. Havertz dy herë dhe Bender ishin autorë të golave të “aspirinave”, duke e bërë të pavlefshëm finalizimin e Thuram.

Më në fund gjeti fitoren shpresëdhënëse Werder Bremeni i Milor Rashicës, që mposhti në transfertë Frieburgun me gol të Bittecourt.

Ndërkohë skuadra e fundtabelës, Paderborni (Gjasula luajti titullar dhe u ndëshkua me karton të verdhë), barazoi 1-1 përballë Hoffenheimit (Srbeny 9’/Skov 4’).

 

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency