Bundesliga

Dortmundi triumfon ndaj M’gladbach dhe ngjitet në vendin e dytë

Borussia e Dortmundit regjistroi fitoren e katërt radhazi në kampionat, këtë herë me shifrat 1-2 në transfertën e vështirë ndaj Borussias së Monchengladbach, një skuadër që kishte bërë mjaft mirë deri në këtë fazë të sezonit.

Në një ndeshje të luftuar dhe spektakolare, verdhezinjtë kaluan në avantazh që në pjesën e parë, kur Erling Haaland zgjodhi të asistojë këtë herë për Thorgan Hazard dhe belgu shtyu topin në rrjetë në minutën e tetë.

Vendasit arritën të barazojnë vetëm në fillim të pjesës së dytë me anë të Lars Stindl, por ishte Ashraf Hakimi, që pas një asisti të Jadon Sanchos, arriti të shënojë golin e dytë dhe të fitores për Borussian e Dortmundit.

Me këtë fitore, skuadra e drejtuar nga Lucien Favre ngjitet në vendin e dytë me 51 pikë dhe konfirmohet si rivalja kryesore e Bayernit të Mynihut, në garën për titullin kampion.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency