Bundesliga

Dortmundi “vetëvritet” në Bremen, titulli sërish drejt Mynihut

Borussia Dortmund bëri “vetëvrasje” sot në transfertën ndaj Werder Bremenit, ku shpërdoroi avantazhin e dy golave dhe doli me vetëm një pikë, duke ia bërë më të lehtë rrugën drejt titullit kampion, Bayernit të Mynihut.

Verdhezinjtë e drejtuar nga Favre vinin të karikuar për të dalë me 3 pikë nga transferta e sotme dhe arritën të zhbllokojnë sfidën me Pulisiç, ndërsa në fundin e pjesës së parë ishte Alcacer që ekzekutoi në mënyrë perfekte një goditje dënimi, për të dyfishuar avantazhin.

Megjithatë Borussia e uli ritmin dhe përqendrimin në pjesën e dytë, ndërsa nga ky fakt përfitoi Werderi, që brenda 5 minutash (70’ dhe 75’) arriti të shënojë dy herë në portën e verdhezinjve dhe të marrë një barazim.

Titullar në këtë takim ishte edhe sulmuesi i Kosovës, Milot Rashica, i cili asistoi në golin e parë të skuadrës nga Bremeni, ndërsa bëri një 90-minutësh mjaft të mirë në tërësi.

Nga ana tjetër, Dortmundi me këtë barazim mbeti në kuotën e 4 pikëve më pak se Bayerni, duke u vet-përjashtuar nga gara për titullin kampion, që po zhvillohej në distancë këto javët e fundit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency