Bundesliga

Dortmundit i mjafton goli i Emre Can përballë Herthas së Berlinit

Borussia e Dortmundit mori fitoren e radhës në Bundesligë me rezultat minimal ndaj Herthas së Berlinit dhe duke përfituar nga ndalesa e papritur e Leipizigut përballë Paderbornit thellon diferencën me ndjekësit më të afërt në 4 pikë (63 Dortmundi, 59 Leipzigu).

Fituesin në “Signal Iduna Park” e përcaktoi goli i Emre Can i shënuar në minutën e 58-të. Verdhezinjtë, ç’është e vërteta, dominuan në lojë, madje pretenduan për 11-metërsh në 6 minuta para se të përfundonte koha e rregullt, por gjyqtari kryesor, pasi u konsultua me sistemin VAR, nuk akordoi penallti për prekje të topit me dorë nga Dedryck Boyata.

Hertha, me këtë disfatë, humbi një mundësi për t’iu afruar më shumë zonën që e lejon të luajë në Europa League sezonin e ardhshëm.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency