Connect with us

Hi, what are you looking for?

Basketboll

Doukas zyrtarizohet në krye të Kombëtares së Basketbollit

Antonios Doukas është zyrtarisht trajneri i ri i Përfaqësueses Shqiptare të Basketbollit për meshkuj. Presidenti Avni Ponari e prezantoi pasuesin e Costantinides në një konferencë për shtyp të organizuar në ambientet e “Hotel Tirana”. Interesant është fakti që Doukas mori përsipër të drejtonte kuqezinjtë e koshit vetëm pak ditë pasi u emëruar trajner i Tiranës.

Ka qenë vetë Doukas që i ka shprehur dëshirën presidentit Ponari për të drejtuar njëkohësisht Tiranën dhe kombëtaren, kërkesë që i është plotësuar nga numri një i federatës, me argumentin se do të ketë mundësi t’a njohë më mirë ambientin në Shqipëri e aq më tepër që baza e kombëtares është bardheblu.

Shqipëria ndodhet në Grupin B eliminator të Europianit, së bashku me Armeninë e Danimarkën, ndërkohë që ndeshjet e para do të luhen më 24 nëntor të këtij viti. Trajneri Doukas është shprehur i kënaqur për besimin që i ka dhënë FSHB-ja, me shpresën për të ringritur kombëtaren në nivele më të kënaqshme pas zhgënjimeve të fundit.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...