Kupa e Shqiperise

Dovedan: Reaguam mirë pas golit të dytë, tani shohim përpara

Trajneri i Bylisit Veljko Dovedan vlerësoi reagimin e skuadrës së tij pas pësimit të golit të dytë në Laç dhe e cilësoi tërësisht të merituar kualifikimin e ballshiotëve për në fazën çerekfinale të Kupës së Shqipërisë.

Një kualifikim i vuajtur, që ju hap oreksin për të shkuar në finalen e Kupës…
Ju falënderoj shumë për urimin. Ka qenë ndeshja më e vështirë për ne dhe jemi gati të japim maksimumin deri në fund.

Vuajtët shumë në pjesën e parë dhe duket se u demoralizuat pak pas golit të dytë të Laçit…
Në fakt në pjesën e parë isha i mërzitur, pasi nuk po bënim asgjë nga ato që kishim folur para ndeshjes. Megjithatë ishte e habitshme, pasi kur pësuam golin e dytë dhe gjithçka u bë më e vështirë, skuadra reagoi mirë dhe doli në lojën e saj, duke arritur të shënojë dy gola.

Ndaj gjykimit keni pasur shumë ankesa. Çfarë menduat te penalltia sot?
Normalisht, atëherë kur është për të vërshëllyer arbitri, le ta japë. Si në rastin e penalltisë tonë, ashtu edhe asaj të Laçit, gjithçka ishte e qartë dhe nuk kisha pse të reagoja.

Jeni i befasuar nga atmosfera në Laç?
Normalisht, duke parë specifikën e ndeshjes, gjithsecili kishte uri për të vijuar, ndaj në pjesën e dytë pamë një futboll të egër, që gjithsesi ishte i bukur.

Si është gjendja e Ndrecës?
Nuk e kam parë akoma. Tani do të komunikoj me lojtarin. Di vetëm që kur e pashë nga afër, kishte krahun shumë të ënjtur, ndaj shpresoj të shërohet sa më shpejt.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency