MotoGP

Dovizioso paralajmëron Marquez-in për titullin

Andrea Dovizioso ka në dispozicion 4 gara për të rikuperuar 16 pikët disavatazh që ka në klasifikimin e përgjithshëm ndaj Marc Marquez dhe për të realizuar kështu ëndrrën e tij që është fitimi i një kampionati Botëror në MotoGp me Ducatin. Italiani gjithsesi është optimist dhe beson se në Motegi të Japonisë do ta lërë pas spanjollin Marquez në renditje për të rikuperuar pikë të rëndësishme ndaj iberikut në garën për titull. Dovi theksoi se do të luftojë deri në xhiron e fundit të garës së fundit për të zbritur nga froni, kampionin në fuqi të Botës.

To Top