Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Drama e lojtarit brazilian, kontrollet përpara firmës i zbulojnë sëmundjen në testikuj

Jean Pyerre është 23 vjeç, luan si mesfushor ofensiv dhe në merkaton e janarit ishte bërë gati të provonte aventurën e parë në futbollin evropian. Prej vitit 2018 është pjesë e ekipit të parë të Gremios, teksa paraqitjet pozitive në Brazil tërhoqën vëmendjen e Giresunspor.

Klubi turk që garon në elitë dhe po lufton për të siguruar mbijetesën, arriti një akord me Gremion dhe bleu kartonin e lojtarit ofensiv. Jean Pyerre kreu vizitat mjekësore, të cilët evidentuan problemet në testikuj.

Braziliani u diagnostifikua me sëmundje të keqe, akordi me Giresunspor u prish dhe ai u detyrua të rikthehej në vendlindje për të vijuar kurimin. Një ngjarje e trishtë, me Jean Pyerre që është gati të fitojë betejën më të rëndësishme.

Me anë të një postimin në Instagram, mesfushori tregon se nuk e ka humbur pozitivitetin. “Situata është delikate, por ka shumë mundësi që të zgjidhet, ashtu do të ndodhë”, shkruan lojtari nga Alvorada.

[quiz-cat id=”288388″]

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...