Futboll

Drama e Sol Bamba, futbollisti i Cardiff City-t vuan nga kanceri

Sol Bamba vuan nga një sëmundje e rëndë. Lajmi vjen nga klubi i tij, Cardiff, në të cilin ai ka luajtur që nga viti 2016. Për mbrojtësin nga Bregi i Fildishtë, i lindur në 1985, nis beteja e ashpër kundër tumorit malinj të sistemit limfatik, për të cilin ai ka filluar ciklin e kimioterapisë.

Bamba ka patur të kaluar edhe në Serinë A, duke pasur parasysh blerjen e tij nga Palermo në sezonin 2014/2015. Vetëm një ndeshje te sicilianët para transferimit te Leeds, ekip që e shiti më pas 35-vjeçarin te Cardiff City, skuadër me të cilin luajti në Premier League. Cardiff City lëshoi ​​një deklaratë zyrtare për të njoftuar lajmin e tmerrshëm:

“Jemi të pikëlluar për të informuar mbështetësit se Sol Bamba ishte diagnostikuar me “limfoma jo-Hodgkin”. Me mbështetjen e ngushtë të ekipit mjekësor të klubit, Sol filloi menjëherë kimioterapinë.Sol e filloi betejën e tij me një frymë tipike pozitive dhe do të vazhdojë të jetë pjesë integrale e familjes “Bluebirds”.

Gjatë trajtimit, Bamba do të mbështesë shokët e tij të skuadrës gjatë ndeshjeve dhe lojtarët tanë të rinj brenda Akademisë, me të cilët do të vazhdojë zhvillimin e tij si menaxher.

Të gjitha lajmet mbi progresin e Sol do të sigurohen vetëm përmes kanaleve zyrtare të klubit. Në këtë kohë ne kërkojmë privatësi për të dhe familjen e tij. Ne jemi të gjithë me ju, Sol”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency