Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Draxler nuk ka vend te PSG, gati largimi në janar

Julian Draxler u ble nga PSG për shifrën e 45 milionë eurove, në muajin janar nga gjermanët e Shalke 04, por aventura e tij në Francë duket se do të përfundojë shumë shpejt. Futbollisti nuk po gjen hapësira në formacionin e trajnerit Emery, që duhet thënë se është i mbipopulluar në pozicionin ku luan Draxler dhe po mendon largimin, që në merkaton e ardhshme.

Shitja e gjermanit do t’i interesonte edhe klubit të PSG-së, sepse do të mund të arkëtonte para, për të rregulluar bilancin në kuadër të Fair Play-t Financiar të vendosur nga UEFA. Draxler ka adhurues në ligat më të forta të kontinentit, por Real Madrid duket se është klubi që ka bërë hapa konkretë për të marrë shërbimet e tij. Zidane e pëlqen shumë gjermanin dhe është i gatshëm ta marrë në Madrid, por vetë Draxler nuk duket i bindur për një aventurë te Real, pasi edhe aty konkurrenca është mjaft e lartë.

Julian Draxler është futbollist 24 vjeçar, i aftë të luajë në të dy krahët e sulmit dhe me një nuhatje mjaft të mirë për golin. Në Paris Draxler është aktivizuar në 20 takime dhe ka arritur të shënojë katër gola, ndërsa për kombëtaren gjermane, ka shënuar 6 gola në 36 ndeshje.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Kategoria Superiore

Kastrioti ka kryer tri përforcime në ditën e fundit të merkatos. Klubi krutan ka siguruar shërbimet e Arturo Reginaldos, Moustapha Camara dhe Stuart Gjetës....

Kategoria Superiore

Pas dy vitesh në Turqi mes Superligës dhe Ligës së Parë ku u aktivizua me Menemenspor dhe Boluspor, Gentian Selmani rikthehet në Abissnet Superiore....