Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Drejtori i ri i Juventusit, përgatit dy afrime cilësore nga Atalanta

Cristiano Giuntoli mund të largohet nga Napoli në fundin e sezonit. Drejtori teknik i kampionëve të Italisë, post që e mban prej vitit 2015, pritet të kalojë te Juventusi.

51-vjeçari është arkitekti i Napolit fantastik të Spallettit, që dominoi dhe fitoi Serie A pas 33 vitesh.

Nëse zyrtarizohet si drejtori i ri sportiv i bardhezinjve, Giuntoli do të hidhet menjëherë në sulm për dy përforcime.

Lexo edhe:

Shtypi italian shkruan se të preferuarit e tij janë dy lojtarë të Atalantës: Giorgio Scalvini dhe Teun Koopmeiners.

Mbrojtësin italian dhe mesfushorin holandez i donte te Napoli verën e kaluar, ndërkohë që gjatë verës do synojë t’i transferojë në Torino.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...