Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Drejtuesi i Galatasaray-t tallet me Balotellin: Ka shkuar në qytetin e duhur, ka jetë nate!

Drejtori sportiv i Galatasaray-t, Cenk Ergun, foli për rikthimin e Mario Balotellit në Turqi, tek Adanademispor, duke ironizuar situatën:

“Balotelli? Një lojtar i mirë që shkoi në ekipin e duhur. Adana është një qytet i nxehtë, një Napoli turk. Dielli është përvëlues dhe jeta e natës është më e mira. Edhe trajnerët e dinë se kështu funksionon atje dhe pranojnë stilin e jetës që bëjnë lojtarët e tyre.”

Lexo edhe: 

Kujtojmë se sulmuesi italian është rikthyer në Turqi, teksa më parë ka luajtur me skuadra të tilla si: Inter, Manchester City, Milan, Liverpool, Nice, Marseille, Brescia, Monza dhe Sion.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...