Bundesliga

Drejtuesi i Werder Bremen: Klubet u dëmtuan nga ndërprerja, të ndalim pagesat e lojtarëve

Futbolli është ndalur për shkak të përhapjes me shpejtësi të koronavirusit, ndërsa presidentët dhe drejtuesit e shumë klubeve tani kanë filluar të shqetësohen, pasi po shohin që u kanë rënë ndjeshëm të ardhurat.

Kështu drejtuesi i lartë i Werder Bremen në Gjermani, deklaroi se klubi i tij mund të humbë miliona euro nga kjo situatë dhe hodhi idenë se duhet të merret në konsideratë edhe një vendim për të mos paguar lojtarët profesionistë, për periudhën që nuk do të luajnë futboll.

“Nëse është e pamundur të rifillojmë, atëherë është me të vërtetë një problem, por fillimisht duhet të presim nëse do ta mbyllim sezonin me praninë e tifozëve apo jo. Tani nga ndërprerja klubet janë dëmtuar mjaftueshëm, por nëse sezoni do të mbyllej pa praninë e tifozëve, apo më keq akoma, të mos mbyllej fare, dëmet do të ishin katastrofike. Mendoj se duhet marrë në konsideratë edhe bllokimi i pagave të futbollistëve për periudhën e pushimit, pasi do të na ndihmonte sadopak’, deklaroi CEO i Werder Bremen, Klaus Filbri për mediat gjermane.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency