Formula 1

Drejtuesit e Formulës 1 modifikojnë kalendarin për të shpëtuar sezonin, do ketë vetëm 19 gara

Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit dhe Liberty Media po punojnë shumë që sezoni i vitit 2020 në Formula 1 të mos dështojë dhe për këtë arsye kanë modifikuar kalendarin, duke lënë vetëm 19 gara për t’u zhvilluar.

Kështu sipas mediave italiane, është hedhur ideja që gjithçka të nisë nga Austria, ku janë dy cirkuite dhe do të zhvillohen dy gara brenda një jave, ose konkretisht më 3-5 korrik Çmimi i Madh i Austrisë dhe 10-12 korrik, Çmimi i Madh Red Bull Ring II.

Në kalendarin e ri nuk do të rikuperohen garat e Holandës, Singaporit, Kanadasë dhe Australisë, ndërsa mbyllja e sezonit është parashikuar për më datat 11-13 Dhjetor me Çmimin e Madh të Abu Dhabit.

Nëse ky kalendar do të miratohet nga të gjithë ekipet, atëherë Formula 1 do të arrijë të shpëtojë një sezon që duhej të kishte startuar që në mars, por që u shty për shkak të përhapjes me shpejtësi të koronavirusit.

Ja kalendari i mundshëm për vitin 2020
3-5 Korrik GP Austria
10-12 korrik GP Red Bull Ring ‘II’
24-26 korrik GP Britani e Madhe
31 korrik-2 gusht GP Silverstone ‘II’
7-9 gusht GP Hungari
28-30 gusht GP Belgjikë
4-6 shtator GP Itali
18-20 shtator GP Azerbaixhan
25-27 shtator GP Rusi
2-4 tetor GP Kinë
9-11 tetor GP Japoni
23-25 tetor GP SHBA
30 tetor-1 nentor GP Meksikë
6-8 nentor GP Brazil
20-22 nentor GP Vietnam
27-29 nentor GP Bahrein
4-6 dhjetor GP Bahrein ‘II’
11-13 dhjetor GP Abu Dhabi

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency