IPKO Superliga

Drenica ‘përmbys’ Flamurtarin, Drita shkon e dyta

Vala Superliga e Kosovës ka vijuar sot me 3 takimet e radhës, të vlefshme për javën e 17. Kështu Drita arriti të mposhtë me rezultatin e pastër 3-0, skuadrën e Vllaznisë së Pozheranit, me të tre golat e shënuar në pjesën e dytë. Me këtë fitore, Drita shkon në kuotën e 29 pikëve dhe renditet përkohësisht në vendin e dytë.

Fitore mjaft të rëndësishme mori edhe Drenica, që mposhti me përmbysje Flamurtarin. Vendasit fituan 1-0 në pjesën e parë, por miqtë nga Drenica përmbysën gjithçka në pjesën e dytë, me golat e Hamitit dhe Bejtas.

Takimi tjetër I ditës së sotme, ai mes Trepçës 89 dhe Feronikelit, përfundoi në barazim pa gola. Të 2 skuadrat luajtën mjaft mirë dhe krijuan disa mundësi shënimi, por nuk arritën të dërgojnë topin në rrjetë.

Java e 17 e Vala Superligës do të mbyllet nesër, me sfidën Prishtina-Gjilani, ndërsa aktualisht renditja kryesohet nga Llapi i Podujevës, me 33 pikë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency