IPKO Superliga

Drenica vijon përforcimet, prezanton edhe dy ish futbollistë të Superiores

Drenica e mbylli gjysmën e parë të sezonit në IPKO Superligë në vendin e parafundit, një pozicion që të çon një kategori më poshtë, por synimi i drejtuesve të klubit dhe trajnerit Bledar Devolli, është sigurimi i mbijetesës me çdo kusht.

Pikërisht për këtë arsye klubi po vijon punën për t’u përforcuar me futbollistë të njohur të Kategorisë Superiore në Shqipëri, teksa pasi zyrtarizoi dje ish mesfushorin e Vllaznisë, Behar Ramadani, sot ka prezantuar edhe dy prurje të reja, mesfushorin Donald Rrapo dhe mbrojtësin Eglantin Gjoni.

Donald Rrapo, i cili ishte pjesë e Laçit deri në fund të vitit të kaluar, por humbi vendin e titullarit te kurbinasit dhe bashkë me klubin vendosën të ndërpresin bashkëpunimin, ndërsa tani do të jetë një vlerë e shtuar për skuadrën e drejtuar nga Devolli.

Edhe Eglantin Gjoni ka një të shkuar te suksesshme te laçi, ku luajti për 4 sezone dhe u largua nga kurbinasit vetëm gjatë kësaj vere, ndërsa në gjysmën e parë të sezonit ishte pjesë e Llapit të Podujevës.

Ndërkohë drejtuesit e klubit të Drenicës kanë paralajmëruar se priten edhe përforcime të tjera në ditët e ardhshme, por pa bërë të ditur emrat, ndërsa trajneri Devolli ka nisur nga puna për të ndërtuar një skuadër të denjë për të siguruar mbijetesën sa më shpejt.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency