Connect with us

Hi, what are you looking for?

Superliga e Kosovës

Drita bind ndaj Llapit dhe “kërcënon” Ballkanin, Gjilani merr 3 pikët në transfertën e Dukagjinit

Këtë të shtunë nisi raundi i 23-të i Superligës së Kosovës, me kalendarin që rezervoi tre takime.

Drita vazhdon të afrohet me kreun, ndërsa këtë javë e mbylli me fitoren 2-0 ndaj Llapit, në shtëpi.

Vendasit morën avantazhin pas një autogoli të Shabanit në minutën e 46, pra në nisje të fraksionit të dytë të takimit. Ndeshja vijoi me këtë rezultat deri në minutën e 90+2’, kur Ajzeraj thelloi avantazhin dhe vulosi rezultatin e këtij takimi.

Pas këtij raundi Drita vijon të qëndrojë në vend të dytë, por tashmë shkon në kuotën e 47 pikëve, një më pak se Ballkani kryesues, por me skuadrën e Dajës që ende nuk e ka luajtur sfidën e javës së 23-të. Ndërkohë Llapi nga ana tjetër renditet në vend të pestë me 29 pikë.

LEXO EDHE:

Drenica mori fitoren minimale 1-0 në shtëpi ndaj Ferizajt, në një ndeshje që ishte shumë e luftuar, pasi të dyja skuadrat vuajnë në fund të tabelës së renditjes.

Goli i vetëm në këtë përballje u realizua në minutën e 55’, me Bintsouka Koxy që u dhuroi fitoren vendasve.

Pas kësaj ndeshje Drenica ngjitet në vend të 8-të me 23 pikë, teksa Ferizaj renditet në vend të fundit me 21 pikë.

Gjilani fitoi me rezultatin 0-1 në transfertën e Dukagjinit. Ky takim vijoi me barazim pa gola deri në minutën e 44’ kur Zeka shënoi për miqtë dhe u dha fitoren.

Pas kësaj ndeshje Gjilani renditet më vend të tretë me 38 pikë, teksa Dukagjini qëndron në vend të gjashtë me 26 pikë.

 

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...