IPKO Superliga

Drita e Gjilani bëjnë detyrën në transfertë, Flamurtari merr pikë në Mitrovicë

Drita e Gjilanit ka triumfuar me rezultatin e thellë 0-4 në transfertën ndaj modestëve të Vushtrrisë, duke siguruar fitoren e pestë radhazi në kampionat, rezultate këto që e mbajnë në krye të renditjes me 55 pikë.

Xhevdet Shabani shënoi që në minutën e parë për skuadrën gjilanase, duke e bërë më të lehtë ndeshjen, ndërsa Haxhimusa dyfishoi shifrat në pjesën e parë. Në fraksionin e dytë pati kohë edhe për dy gola të tjerë, të shënuar nga Astrit Fazliu dhe Kastriot Rexha.

Fiton edhe Gjilani me rezultatin 1-3 në transfertën ndaj Dukagjinit, duke ruajtur kështu ritmin e Dritës kryesuese dhe duke marrë përkohësisht ven din e dytë të renditjes me 51 pikë. Edhe skuadra e Gentian Mezanit kaloi në avantazh me Razak që në minutën e parë, ndërsa në të 7-ën ishte Shala që shënoi në portën e tij.

Kamara shënoi për vendasit në minutën e 9’ dhe rihapi takimin, por kjo deri në fillim të pjesës së dytë, kur Fiton Hajdari shënoi edhe golin e tretë për Gjilanin, duke vulosur fitoren e miqve.

Sfida tjetër e ditës së sotme, mes Trepçës ’89 dhe Flamurtarit, përfundoi në barazim 1-1, një rezultat që duket se favorizon më shumë kuqezinjtë nga kryeqyteti, të cilët janë jashtë zonës së ftohtë të renditjes.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency