IPKO Superliga

Drita e pandalshme drejt titullit, Flamurtari dhe Trepça ’89 fitore me peshë

Drita e Gjilanit duket pandalshme drejt fitimit të titullit në IPKO Superligën e Kosovës. “Intelektualët” mposhtën 2-0 Dukagjinin e vendit të fundit, por për ta gjetur golin e parë iu deshën plot 57 minuta lojë.

Veterani Liridon Leci me golin e tij që zhbllokoi sfidën, çliroi emocionalisht vendësit, ndërsa pak minuta më Vonë Fazliu realizoi golin e sigurisë dhe që rezultoi i fundit për këtë takim. Tashmë Drita shkon në kuotën e 58 pikëve, shtatë me shumë se Prishtinë, që këtë të hënë pret Feronikelin.

Fitore shumë e rëndësishme e Flamurtarit 3-2 ndaj Ferizajt në kryeqytet. Kelmendi dy herë (në rastin e parë me 11-metërsh) dhe Shala shënuan për kuqezinjtë, ndërsa për Ferizajn nuk mjaftuan golat e Asanit dhe Oranas.

Trepça ’89 befasoi Drenicën së cilës i shënoi plot katër gola dhe pësoi vetëm dy, duke vënë në presion ekipin nga Skënderaj për zonën e barazhit.

Avdyli që në fillimit të takimin i dha epërsinë skuadrës nga Mitrovica, por Shillova dhe Hyseni përmbysën përkohësisht shifrat, derisa Hoti i miqve barazoi 2-2 në fundin e pjesës së parë. Në pjesën e dytë Trepça 89’ shënoi dy gola të tjerë me autorë Eminin dhe Ahmetin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency