Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Drita fiton dhe i afrohet kreut, Llapi humbet mundësinë për të marrë kryesimin

Në ndeshjet e javës së 22 në Superligën e Kosovës, Drita nuk gaboi në shtëpi dhe fitoi me shifrat 2-0 përballë, Dukagjinit. Golat për skuadrën vendase u reliazuan në pjesën e dytë falë Ovouka dhe Obioha, respektivisht në minutat 56 dhe 71. Për gjilanasit ky është një trepikësh me shumë vlera pasi ngjitet në kuotën e 40 pikëve në vend të tretë dhe i afrohet kreut që aktualisht mbahet nga Ballkani me 43 pikë. Nga ana tjetër, Dukagjini mban vendin e gjashtë me 30 pikë.

Lexo edhe: 

Ndërkohë, Llapi humbi shansin për të marrë kreun e kampionatit teksa barazoi pa gola, 0-0 në shtëpi ndaj Prishtinës. Pas këtij barazimi, Llapi mbetet në vendin e dytë me 44 pikë, një më pak se Ballkani ndërsa Prishtina është në vendin e pestë me 31 pikë.

Sakaq, në barazim 0-0 u mbyll edhe ndeshja tjetër mes Lirisë dhe Fushë-Kosovës.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...