IPKO Superliga

Drita fiton supersfidën ndaj Prishtinës, Gjilani “bie” në Podujevë

Pas humbjes në mesjavë në Therandë përballë Ballkanit kryesues, Drita është rikthyer te suksesi dhe e ka bërë këtë në një tjetër ndeshje direkte, atë përballë Prishtinës në Gjilan, iku arriti të fitojë me rezultatin final 2-1.

Në një terren disi të rënduar edhe për shkak të reshjeve të shiut, Drita gjeti golin e avantazhit që në minutën e tetë me anë të sulmuesit kryesor të saj, Kastiot Rexha, i cili u tregua i saktë para portës dhe mposhti gardianin kryeqytetas, Visar Bekaj.

Në pjesën e dytë ishte sulmuesi i huazuar nga Skënderbeu, Otto John që shënoi golin e barazimit për Prishtinën e Armend Dallkut, por vetëm pak minuta më vonë ishte Astrit Fazlliu që shënoi edhe golin e dytë për vendasit, duke sigluar kështu suksesin.

Humbi edhe skuadra tjetër e qytetit, Gjilani, që u mposht me rezultatin 2-1 nga Llapi, në transfertën e zhvilluar këtë pasdite në Podujevë. Vendasit shënuan dy herë në pjesën e parë, ndërsa Nikac në minutën e 70’ rihapi ndeshjen, por Gjilani nuk pati fuqinë të shënojë sërish dhe të shmangë humbjen.

Me fitoren sot Drita parakalon Gjilanin e Prishtinën dhe ngjitet në vendin e dytë, ndërsa Ballkani ka një mundësi të artë për t’u shkëputur, nëse do të arrijë të marrë maksimumin nga transferta kryeqytetase ndaj Flamurtarit nesër pasdite.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency