Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Drita “kockë e fortë” për Llapin, Ballkani rimerr “komandën”

Ndryshim kreu në Kosovë. Llapi dështoi një duelin e titullit përballë Dritës, duke humbur 0-1. Rezultat nga i cili përfitoi Ballkani për t’u rikthyer në vendin e parë pas triumfit 2-0 ndaj Lirisë së Prizrenit.

Blend Baftiu shënoi golin e fitores për Dritën në fundin e pjesës së parë. Gjilanasit menaxhuan deri në fund avantazhin e artë dhe u larguan me tri pikë nga Podujeva.

Lexo edhe: 

Ballkani vuajti jo pak përballë Lirisë së vendit të fundit, por arriti të shënonte dy herë në 20 minutat e fundit. Me Nazmi Gripshin dhe Edvin Kuç. Pa gola u mbyll Feronikeli-Ballkani.

Kampionati dardan kryesohet nga Ballkani me 56 pikë, teksa ndjekin Llapi dhe Drita me nga dy pikë më pak.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...