IPKO Superliga

Drita mposht Llapin dhe e ngushton në -2 distancën me kreun!

Një gol i mbrojtësit Ardian Limani pas vetëm 17 minutash lojë i mjaftoi Dritës për të mposhtur 1-0 Llapin në sfidën e prapambetur të javës së parë dhe për ta ngushtuar në vetëm 2 pikë, diferencën ndaj Ballkanit kryesues. Kampionët në fuqi të Kosovës i dhanë vazhdimësi rezultateve pozitive duke regjistruar fitoren e 7-të në 9 ndeshjet e fundit, teksa pas 14 takimesh numërojnë 33 pikë në tabelën e klasifikimit nga 42 të mundshme. Goli i shpejtë i Limanit i preu krahët skuadrës nga Podujeva, me Llapin që bëri një ndeshje të mirë por edhe pas këtij dueli pozicionohet në vendin e parafundit -6 pikë nga zona e shpëtimit. Drita në krahun tjetër nuk dëshironte të shpenzonte shumë energji në këtë sfidë sepse pas 3 ditësh do të ketë përballjen direkte për kreun ndaj Ballkanit në Gjilan, ndërkohë që Llapi ka një mundësi të mirë për t’u rikthyer te fitorja në sfidën shtëpiake ndaj Besës së vendit të fundit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency