IPKO Superliga

Drita në superformë, merr fitoren e 7-të rresht dhe ruan diferencën +4!

Drita vijon marshimin e saj drejt titullit kampion në Ipko Superligën e Kosovës. Skuadra e Ardian Nuhiut regjistroi fitoren e 7-të radhazi në transfertën e Podujevës ndaj Llapit, dhe çfarë fitoreje. Një sukses 0-4 i 10-ti për gjilanasit në 11 ndeshjet e fundit të kampionatit, një fitore që e çoi sërish në +4 avantazhin ndaj Prishtinës ndjekëse në renditje. Autogoli i Pefqelit në minutën ëe 8-të i dha epërsinë Dritës, që dyfishoi shifrat në të 14-ën me Kastriot Rexhën. Në fundin e takimit, miqtë nga Gjilani realizuan dhe 2 herë të tjera me dy ish-lojtarë të Kategorisë Superiore Erjon Vucaj dhe Izair Emini.  Mori një fitore jetike ndërkohë në garën për mbijetesë Trepça ’89 që triumfoi 2-5 në sfidën direkte ndaj Ferizaj në transfertë duke fundosur këta të fundit. Me këtë sukses skuadra mitrovicase u ngjit në kuotën e 34 pikëve, një më pak se Drenica e vendit të 8-të.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency