Connect with us

Hi, what are you looking for?

Superliga e Kosovës

Drita “nis arratinë” në krye, Llapi ngec ndaj Malishevës, Dukagjini merr fitore bindëse

Drita nis arratinë në krye të renditjes, pasi ka triumfuar me rezultatin 2-1 ndaj Drenicës dhe është ngjitur në kuotën e 21 pikëve, 6 më shumë se Ballkani i vendit të dytë, ndonëse këta të fundit kanë luajtur tri ndeshje më pak.

Blend Baftiu kaloi në avantazh gjilanasit në minutën e pestë, ndërsa miqtë rikthyen baraspeshën në fundin e pjesës së parë, pas golit të shënuar nga Koxy.

Megjithatë në fund ishte Tahiri, i cili në të 87’ën gjeti golin me vlerë 3-pikëshe për Dritën, e cila pas 9 javëve ka grumbulluar 21 pikë, falë 6 fitoreve dhe 3 barazimeve.

Në sfidat e tjera, Dukagjini mposhti Ferizajn me rezultatin e thellë 4-1, ndërsa Llapi e Malisheva ndanë nga një pikë falë barazimit 1-1 në Podujevë.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...