Digitalb Kupa

Drita nuk gjen “shpëtim” as te Digitalb Kupa, surprizohet nga Vëllaznimi

Drita e Gjilanit, kampionia në fuqi e Kosovës humbi edhe mundësinë e vetme që kishte për të luajtur në kompeticionet europiane sezonin e ardhshëm. Skuadra e Shpëtim Duros nuk gjeti dot “shpëtim” as te Digitalb Kupa e Kosovës pasi u eliminua nga Vëllaznimi. Në Gjakovë finalistët e edicionit të kaluar Digitalb Kupës të cilët u mposhtën nga Prishtina vetëm pas goditjes së penalltive, arritën të bënin surprizën e madhe në raundin çerekfinal. Vëllaznimi në praninë e publikut të zjarrtë gjakovar edhe pse luan në ligën e parë dhe pozicionohet në vendin e 5-të, arriti të eliminonte nga kompeticioni Dritën me një gol të Bardhokut në minutën e 42-të. Skuadra e Shpëtim Duros nuk arriti të reagonte në pjesën e dytë për shkak se edhe porteri vendas Muhaxhiri u shfaq në superformë, dhe në këtë mënyrë në gjysmëfinalet e Digitalb Kupës së Kosovës pas Feronikelit shkoi edhe Vëllaznimi. Për tu përmendur edhe fakti që në minutën e 82-të pati edhe një perleshje mes dy tifozerive kuqezinjëve nga Gjakova dhe intelektualëve nga Gjilani, por forcat e rendit ndërhynë shpejtë dhe situata nuk mori përmasa të rënda. Gjakovarët janë kthyer në një mace të zezë për Dritën pasi për të dytin vit radhazi, Vëllaznimi eliminoi skuadrën nga Gjilani në çerekfinalet e Digitalb Kupës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency