Europa League

Drita “vetëvritet” në Poloni, Milani fiton me vuajtje ndaj Bodo/Glimt

Ashtu si Shkëndija e Tetovës, edhe Drita e Gjilanit i dha fund aventurës në Europa League, pasi u mposht nga polakët e Legias së Varshavës me shifrat 2-0, në sfidën e vlefshme për turin e tretë eliminator të këtij kompeticioni.

Pritej një përballje mjaft e vështirë për kampionët e Kosovës, për vetë emrin dhe eksperiencën që kishte kundërshtari, megjithatë Drita ia doli të rreshtohej mirë në fushë dhe të dhuronte një 90-minutësh dinjitoz.

Të dy golat e polakëve u shënuan në pjesën e parë Wszolek dhe Pekhart, ndërsa vlen të theksohet se më shumë sesa për meritë të futbollistëve të Legias, ata erdhën is rrjedhojë e gabimeve të gjilanasve.

Bën detyrën Milani, që fitoi jo pa vështirësi ndaj norvegjezëve të Bodo Glimt me rezultatin 3-2 dhe u kualifikua në fazën Play Off të Europa Leagues, ku do të gjejë përballë portugezët e Rio Aves.

Kuqezinjtë vinin në këtë takim me mungesa të shumta, veçanërisht në mbrojtje e në sulm, ku luajtën titullarë dy të rinj si Gabbia e Colombo, megjithatë ia dolën të marrin atë që vlente më shumë, fitoren.

Norvegjezët kaluan të parët në avantazh në minutën e 15’, por Milani barazoi në aksionin e radhës me një gol spektakolar të shënuar nga mesfushori turk Hakan Calhanoglu. Colombo shënoi golin e avantazhit për Milanin në pjesën e parë, ndërsa në fillim të pjesës së dytë, Calhanoglu çoi shifrat në 3-1.

Hauge shënoi sërish për norvegjezët dhe rihapi takimin në minutën e 55-të, por deri në fund Milani administroi mirë avantazhin dhe ia doli të kualifikohet më tej, ndërsa tani është vetëm 90 minuta larg fazës së grupeve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency